В Острожецькій райлікарні досі працюють із рентген-апаратом 1988 року

Медзакладу для повноцінної роботи з пацієнтами також не вистачає електрокардіографа та апарату ультразвукової діагностики. Фото з сайту Острожецької районної лікарні

Рентген, який у медзакладі використовують щодня, працює вже 38 років. Обладнання технічно застаріло, часто потребує ремонту, а знайти запчастини до нього щоразу складніше. У лікарні наголошують: апарат вичерпав свій ресурс і не відповідає сучасним вимогам до обстежень.

Про це повідомив Департамент цивільного захисту та охорони здоров’я населення Рівненської ОДА у відповіді на наш інформаційний запит.

Наразі в закладі працює апарат «РЕНТГЕН-40» 1988 року випуску. За інформацією департаменту, через зношеність апарат регулярно виходить з ладу, а його технічні можливості обмежені. Саме тому лікарня потребує цифрового стаціонарного рентгенівського апарата.

Також серед необхідного обладнання:

  • електрокардіограф;
  • автоматичний біохімічний аналізатор для визначення основних показників крові;
  • лабораторна центрифуга для підготовки зразків крові та інших біоматеріалів до аналізу;
  •  апарат ультразвукової діагностики (УЗД).

Нагадаємо, «Рівненські лікарні» розповідають про нагальні потреби місцевих медзакладів в спеціалізованому обладнанні.


«Четверта влада» та БФ «Скарбниця Надії» збирають гроші на FPV-дрони для бійців 71 окремої єгерської бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ, які збиратиме ініціатива «Рівненський дрон».

Якщо вам сподобався матеріал, перерахуйте, будь ласка, будь-яку посильну для вас суму на волонтерську монобанку чи на картку благодійного фонду, прив’язану до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184

Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA663052990000026006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693

А також підписуйтесь на канали «Рівненських лікарень» у фейсбуцітелеграміінстаграмі.

«Міська дитяча лікарня» потребує рентгенапарат – нинішньому вже більше 30 років

У 2025 році закупили в Рівненську міську дитячу 9 нових апаратів. Фото – Ratelist.top

«Рівненські лікарні» поцікавились, якого медичного обладнання та/або інструментів наразі не вистачає у медичних закладах міста для повноцінної роботи медичних працівників і надання медичної допомоги пацієнтам. А також уточнили, чи зверталось керівництво закладу протягом останніх років до посадовців з проханням придбати це обладнання.

У відповіді на наш запит «Міська дитяча лікарня» вказала,  що загалом все обладнання в лікарні відповідає вимогам програми медичних гарантій НСЗУ і дозволяє надавати допомогу дітям.

Однак, на початку 2026 року перевірили рентгенівський апарат РУМ-20М.

Він 1990 року випуску й працює вже понад 30 років.

Через тривале використання та зношення до його роботи є зауваження, тому апарат визнали таким, що потребує заміни.

У 2025 році керівництво лікарні тричі зверталося до Управління охорони здоров’я виконавчого комітету Рівненської міської ради (15 липня, 7 листопада та 9 грудня) щодо оновлення обладнання у дитячому медзакладі.

Після розгляду звернень для закладу минулого року закупили:

  • відкриту реанімаційну систему для новонароджених,
  • апарат для анестезії,
  • автоматичний проєктор знаків АСР-900,
  • бінокулярну лупу,
  • концентратор кисню,
  • медичні аспіратори,
  • ларингоскоп,
  • шприцевий насос,
  • налобний освітлювач.